[stron_glowna]
0 książek
0.00 zł
polskiangielski
Książki papierowe i ebooki
Terror oraz terroryzm międzynarodowy i globalny z prawnego punktu widzenia. Tom I
Terror oraz terroryzm międzynarodowy i globalny z prawnego punktu widzenia. Tom I
Dominika Dróżdż
Wydawca:My Book
Format, stron: A5 (148 x 210 mm), 235 str.
Rodzaj okładki: miękka
Data wydania:  październik 2019
Kategoria: ekonomia, biznes, prawo
ISBN:
978-83-7564-591-0
50.00 zł
ISBN:
978-83-7564-592-7
25.00 zł
OPIS KSIĄŻKI
   Dominika Dróżdż jest doktorem nauk prawnych obronionym na Uniwersytecie Łódzkim, prowadziła badania naukowe w ramach School of International Human Rights, War Crimes, International Public Law and International Criminal Law, ukończyła Szkołę Prawa Niemieckiego we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim oraz Centrum für Europäisches Privatrecht (CEP) na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wilhelma w Münster. Jest autorką szeregu publikacji z zakresu prawa karnego międzynarodowego, w tym rozdziału do komentarza do prawa karnego, publikacji związanych ze zbrodniami międzynarodowymi, zwłaszcza ze zbrodnią agresji i terroryzmu.
   „Potrzeba ochrony przed współczesnymi zagrożeniami i przestępstwami, w tym także na gruncie cyberterrorystycznym jest niekwestionowana. Aktualne zagrożenia mogą wiązać się przede wszystkim z zastraszeniem nieokreślonej liczby osób i popełnieniem aktów terroryzmu, stąd konieczność uwzględnienia w ustawodawstwach poszczególnych państw skutecznych przepisów zapobiegających terroryzmowi. Terror oraz terroryzm międzynarodowy z prawnego punktu widzenia stanowi oryginalne opracowanie, podejmujące doniosły i aktualny temat, przez co może być adresowane nie tylko do prawników, lecz również socjologów, psychologów czy organów ścigania.
   Recenzowana monografia stanowi z pewnością wartościowe dzieło i z uwagi na swoje zalety powinna zostać wydana drukiem” (Prof. dr hab. Robert Zawłocki, Katedra Prawa Karnego, Wydział Pawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
   Celem niniejszej monografii jest rozważenie terminu „terroryzm” i „akt terrorystyczny” z punktu widzenia nauk prawnych; praca bierze pod uwagę projekt zdefiniowania zbrodni terroryzmu przez Komitet ds. aktu terroryzmu działający w Organizacji Narodów Zjednoczonych lub przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, gdy chodziłoby o ewentualne osądzanie państw i osób zarządzających lub kierujących tymi państwami za terroryzm.
© 2004-2023 by My Book
×