[stron_glowna]
0 książek
0.00 zł
polskiangielski
Książki papierowe i ebooki
Interwencje humanitarne a suwerenność
Interwencje humanitarne a suwerenność
Dominika Dróżdż
Wydawca:My Book
Format, stron: A5 (148 x 210 mm), 139 str.
Rodzaj okładki: miękka
Data wydania:  kwiecień 2016
Kategoria: ekonomia, biznes, prawo
ISBN:
978-83-7564-504-0
35.00 zł
ISBN:
978-83-7564-505-7
15.00 zł
OPIS KSIĄŻKI
    Monografia autorstwa Dominiki Dróżdż jest znaczącą pracą zwłaszcza z zakresu prawa międzynarodowego publicznego i prawa międzynarodowego karnego. Zarysowuje w rozdziale pierwszym genezę pojęć interwencji humanitarnych, zawiera w rozdziałach I, II, III szczegółową analizę definicji i pojęć z zakresu interwencji humanitarnych, suwerenności i agresji. W rozdziale ostatnim przedstawia pojęcie zbrodni agresji, zwłaszcza na tle innych zbrodni zdefiniowanych w Statucie Międzynarodowego Trybunału Karnego oraz zajmuje się osiągnięciami Konferencji Rewizyjnej Statutu Rzymskiego w Kampali dotyczącymi projektu zbrodni agresji. Na końcu tego rozdziału poddaje analizie wpływ wyników tej konferencji na prawo polskie.
    Opracowanie jest adresowane przede wszystkim do studentów i praktyków prawa oraz do przedstawicieli innych nauk społecznych.

    Dominika Dróżdż Dominika Dróżdż doktoryzowała się na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego i jest adiunktem w Społecznej Akademii Nauk. Prowadziła badania naukowe w ramach Salzburg School of International Human Rights, International War Crimes, International Public Law and International Criminal Law. Jest autorką krajowych i zagranicznych publikacji z powyższego zakresu.
© 2004-2022 by My Book
×