[stron_glowna]
0 książek
0.00 zł
polskiangielski
Książki papierowe i ebooki
Zarządzanie procesem wdrażania outsourcingu w przedsiębiorstwie
Zarządzanie procesem wdrażania outsourcingu w przedsiębiorstwie
Paweł Gembicki
Wydawca:My Book
Format, stron: A5 (148 x 210 mm), 80 str.
Rodzaj okładki: miękka
Data wydania:  październik 2008
Kategoria: ekonomia, biznes, prawo
ISBN:
978-83-7564-129-5
16.00 zł
ISBN:
978-83-7564-132-5
10.00 zł
OPIS KSIĄŻKI
    Outsourcing staje się coraz ważniejszym elementem wspierającym funkcjonowanie przedsiębiorstw z różnego rodzaju sektorów gospodarki, w tym również z sektora usług finansowych. Outsourcing przyczynia się do wzrostu efektywności i redukcji kosztów, wymusza coraz większą specjalizację. W jego efekcie coraz mniej czynności i procesów jest realizowanych samodzielnie przez przedsiębiorstwa. Outsourcing kreśli na nowo granice między przedsiębiorstwem a całym jego otoczeniem.
Niezależnie od korzyści, jakie niesie outsourcing, należy jednak pamiętać o licznych ryzykach z nim związanych. W wielu przypadkach powodem jest brak wiedzy i odpowiednich kompetencji u liderów organizacji, którzy skłonni są wdrożyć outsourcing pod naciskiem otoczenia konkurencyjnego (ale też np. akcjonariuszy), lecz nie są w stanie w pełni rozeznać realnych potrzeb ich organizacji i wdrożyć outsourcingu w zgodzie z zasadami sztuki.
    Tam gdzie outsourcing jest wdrożony i zarządzany poprawnie, może stać się narzędziem do uzyskania lepszej efektywności funkcjonowania organizacji, przyczynić może się do wzrostu jej przewagi konkurencyjnej.
    Zadaniem tej pracy jest wskazanie głównych elementów związanych z praktycznym wdrażaniem outsourcingu w przedsiębiorstwie, w tym zwłaszcza sposobów uniknięcia pułapek i ryzyk, jakie można spotkać w czasie procesu implementacji outsourcingu.
© 2004-2022 by My Book
×