[stron_glowna]
0 książek
0.00 zł
polskiangielski
Książki papierowe i ebooki
Szkoła życia
Szkoła życia
Andrzej S. Przepieździecki
Wydawca:My Book
Format, stron: B5 (170 x 240 mm), 275 str.
Rodzaj okładki: miękka
Data wydania:  grudzień 2004
Kategoria: powieść
ISBN:
83-89770-06-7
57.00 zł
OPIS KSIĄŻKI
    Powieść ta opisuje zdarzenia prawdziwe, w sensie historycznym. Książka ma formę sagi rodzinnej. Główny wątek służy pokazaniu Czytelnikowi szeregu zjawisk z najrozmaitszych dziedzin. Poczynając od życia erotycznego dziecka i problematyki okresu dorastania aż do faktycznej dorosłości. Wszystkie poruszane tematy, a więc erotyzm, biznes, zorganizowana przestępczość dawniej i dziś, technika, taktyka i strategia militarna od czasów napoleońskich do II wojny światowej, praca wywiadu wojskowego i wreszcie polityka – to tematy, które są pokazywane nie w formie wygładzonej przez beletryzację ani też w celowo brutalizowanej wersji, lecz zupełnie realistycznie. Może to razić Czytelnika przyzwyczajonego do tego, że dobro zawsze zwycięża, czyli przyzwyczajonego do fikcji literackiej.
    Jednak zasadniczym przesłaniem tej dość awanturniczej powieści jest bardzo prozaiczna: nauka.
    Autor, chociaż nie mówi tego wprost, pokazuje jak w każdej dziedzinie życia i w każdej sytuacji, począwszy od przedszkola i drobnych zdarzeń dnia codziennego aż do działań biznesowych i dyplomatycznych, można zapewnić sobie sukces. Rzecz w tym, że o ten sukces należy zadbać na drodze znajomości zasad nim rządzących, a te mało kto zna. Zaś oprócz tej wiedzy konieczny jest własny wysiłek, bo na tym świecie niczego za darmo się nie dostaje.
    W obecnych, tak trudnych czasach, taka literatura, oprócz przyjemności czytania napisanej z humorem książki, może się przydać wielu Rodakom.
PODOBNE TEMATYCZNIE
© 2004-2022 by My Book
×