[stron_glowna]
0 książek
0.00 zł
polskiangielski
Książki papierowe i ebooki
Zastosowanie outsourcingu  w sektorze usług finansowych
Zastosowanie outsourcingu w sektorze usług finansowych
Paweł Gembicki
Wydawca:My Book
Format, stron: A5 (148 x 210 mm), 54 str.
Rodzaj okładki: miękka
Data wydania:  grudzień 2006
Kategoria: ekonomia, biznes, prawo
ISBN:
83-89770-65-2
16.00 zł
FRAGMENT KSIĄŻKI
Spis treści

Wstęp4
1. Pojęcie outsourcingu6
2. Czynniki sprzyjające rozwojowi outsourcingu14
3. Rynek usług outsourcingowych32
4. Zagrożenia związane ze stosowaniem outsourcingu42
Podsumowanie52
Podstawowa bibliografia54Wstęp

   Outsourcing wywodzi się w prostej linii z teorii przewagi komparatywnej Davida Ricarda. Każe zapomnieć o geografii, sprzyja myśleniu w kategoriach zaproponowanych przez Fernanda Braudela czy Immanuela Wallersteina „gospodarki-świat” – istotna staje się coraz bardziej przewaga komparatywna przedsiębiorstwa, a nie tylko kraju czy regionu. 95% całości gospodarki świata, w tym wszystkie duże centra przemysłowe i handlowe znajdują się w jej obszarze, pozwalając na zakrojony na gigantyczną skalę arbitraż cen, zysków i kosztów.
   Outsourcing odwołuje się do wyobraźni menadżera. Pozwala przełamywać granice między tym co jest, a co nie jest jego firmą. Jeśli jest on w stanie sprawnie i efektywnie prowadzić swoją firmę wspólnie z pracownikami w pokoju obok, to będzie ją w stanie prowadzić równie dobrze w Indiach. Internet przełamał bariery geograficznie, powoli przełamuje bariery psychologiczne. Firma stosująca outsourcing musi cechować się duża otwartością na nowe wyzwania, nowe kultury i nowych pracowników.
   Outsourcing kryje w sobie duży zakres możliwości, ale i wiele zagrożeń. Nie wszystkie one są możliwe do dostrzeżenia na pierwszy rzut oka. Utrudnieniem jest również mnogość terminów, pojęć i zwrotów, zwykle anglojęzycznych, co polskiemu czytelnikowi nie ułatwia swobodnego poruszania się po tej tematyce.
Niniejszy esej ma za zadanie dać podstawy wiedzy o outsourcingu, w treściwy sposób przeprowadzić czytelnika przez to, czym jest i jak powstał outsourcing. Które procesy nadają się bardziej do outsourcowania, a które mniej. Zwrócona zostanie również uwaga na zagrożenia i ryzyka związane ze stosowaniem outsourcingu.
© 2004-2017 by My Book
×